הנדסת מערכת במיקור חוץ

ביצוע מלא של הנדסת המערכת, בזמינות מקצועית אופטימלית לכל אורך הפרויקט בהיקף גמיש המותאם לצורכי הפרויקט.

הנדסת מערכות אינה "One-Size-Fits-All" – אלא דיסציפלינה גמישה ומבוזרת העונה על צרכים משתנים, המאפשרת גזירה של ארגז כלים אופטימלי לכל סיטואציה ארגונית ובכל שלב במחזור החיים של תכנית הפיתוח.

מיקור חוץ של הנדסת מערכת מאפשר ייעוץ ממוקד בעלות לפי שימוש. שירותי הייעוץ מלווים את הפרויקט משלב הרעיון הראשוני ועד סיומו ומאפשרים להימנע מעלויות שכר קבועה של מהנדס מערכת.

הנדסת מערכות - דיסציפלינה גמישה

The challenges in small to medium-sized projects are the timing and level of application of system engineering. Although the value and necessity of systems engineering is clear for any project, in small to medium-sized projects the need and accuracy of the need is important:

גודל – האם לכל פרויקט נדרש מהנדס מערכות במשרה מלאה?
כמות – שעות עבודה של הנדסת מערכת יש להקצות לפרויקט?
תזמון – באיזה שלב בחיי הפרויקט מומלץ לכלול מהנדס מערכת?
ביצוע – באילו כלים וטכניקות של הנדסת מערכות יש להשתמש?

מיקור חוץ 1

פתרון מושלם לפרויקטים קטנים בינוניים

Systems Engineering on Demand

איך להשתמש בהנדסת מערכת בצורה יעילה

אופטימיזציית השימוש בהנדסת המערכת בהתאם לצרכים במחזור חיי הפרויקט

מיקור חוץ מותאם צרכים להנדסת מערכת מאפשר לקבל שירות של מהנדס מערכת מומחה בדיוק בתחומים, בהיקף ובתזמון המותאם לדרישות ותקציבים של הפרויקט הספציפי.

כאשר בוחנים את הקצאת המשאבים הנדרשת עבור הנדסת המערכת במהלך הפרויקט, מגלים שקיימת שונות רבה בין שלבי הפרויקט השונים:

בשלב המחקר – מנהלת הפרויקט מעורבת יותר בהגדרת המוצרים ובתכנון הפרויקט, כאשר מהנדס המערכת משמש במהלך תקופה זו כתמיכה וכמאפשר משוב ראשוני על פריסת פעילות הפרויקט.

סיום תכנון-על של הפרויקט – מהנדס המערכת פעיל מאוד בשלב הדרישות וארכיטקטורת המערכת. כאן מהנדס המערכת משתמש במגוון כלים להגדרת המערכת. במהלך תקופה זו, מנהלת הפרויקט תומכת בהנדסת המערכות בזיהוי וניהול סיכוני הפרויקט.

סיום הגדרת מערכתיות ומעבר לתיכון הנדסי – מהנדס המערכת מפחית מאמץ ושומר על תפקיד תומך בניהול סיכוני המוצר והבטחת המוצר בהתאם להגדרת המערכת.

בסוף שלב התכן – מהנדס המערכת הופך שוב פעיל יותר כאשר הוא מוביל את הפרויקט באמצעות אינטגרציה ואימות פיתוח.

בשלב העברת הפרויקט לייצור – הנדסת המערכת מורידה הילוך ומהותה באה לידי ביטוי בעיקר בתמיכה בגופי ההנדסה בתהליך המעבר לייצור.

מיקור חוץ 2
מיקור חוץ 3

בחירת הכלים הנכונים ליצירת הנדסת מערכת אג'ילית וגמישה

שימוש מקצועי במערך פשוט וגמיש של כלים "רזים" וזמינים של הנדסת מערכות בשיטות עבודה ייחודיות.

בשיטת System-Engineering-On-Demand, אני משתמש במערך נבחר של כלים זמינים ורזים להנדסת מערכות באמצעות יישומים עסקיים נפוצים, ופרוצדורות ניתוח מותאמות, תוך הימנעות מהצורך לרכוש ולהטמיע תוכנות מיוחדות וכבדות להנדסת מערכות או תהליכים זוללי זמן ומשאבים. בשיטת System-Engineering-On-Demand כל שלב בפרויקט ניתן גם להרחבה והעמקה, בהתאם לצרכים המשתנים של הפרויקט.

חסכון כלכלי ברור

בכדי להימנע מגיוס מוקדם ולייצר חסכון בעלויות, נהוג למקד את עיקר העבודה של מהנדס המערכת לשלב התיכון של הפרויקט, כך שברוב המקרים מהנדס המערכת אינו שותף בשלבים חשובים של הרעיון וההתהוות של הפרויקט.

ליווי גמיש של מהנדס מערכת לאורך חיי הפרויקט, מאפשר שילוב של מהנדס המערכת כבר בשלב הראשוני והחשוב של גיבוש הרעיון, בניית הקונספט והארכיטקטורה וגיבוש דרישות העל. שילובו של מהנדס מערכת בשלבים ראשוניים של הפרויקט מייצר תרומה וערך מקצועי מוכח וברור וכן הכנה טובה יותר של תשתית החיונית לשלבים המתקדמים של הפרויקט.