הטמעה של הנדסת מערכת בארגון

יעוץ להטמעה והעמקה של דיסציפלינת הנדסת המערכות בארגון, תוך ליווי כל הפעילויות עד ליישומן המלא.

הטמעת יכולות, מתודולוגיות ושיטות עבודה בארגון

אני מציע סל שירותים מגוון שמטרתו לשפר את האפקטיביות של הנדסת המערכת בארגון, גם במחלקות הפיתוח וגם במחלקות ההנדסה.

ייעוץ להטמעה רוחבית של הנדסת מערכת בהתאמה לצרכי הארגון

ליווי של פעילויות הנדסת מערכות קריטית במהלך הפרויקט

הדרכה וחניכה מעשית ביישום שיטות וכלים של הנדסת מערכות

ייעוץ להטמעה רוחבית של הנדסת מערכת בהתאמה לצרכי הארגון

הנדסת מערכות הינה דיסציפלינה הנדסית בינתחומית למימוש פרויקטים מורכבים, המספקת יכולת ארגונית ביישום שיטות ומודלים תהליכים לניהול הטכני של הפרויקט, תוך הבחירה מושכלת של שיטות וכלים מותאמי תהליכים ארגוניים ומוצרים.
כיועץ ומלווה של פעילות הנדסת מערכות, אני עובד עם הלקוח בכדי להגדיר וליישם הנדסת נערכות שעובדת ביעילות רבה יותר ובהחזר השקעה טובה יותר. יחד עם הלקוח, אנו מאפיינים ומיישמים מתודולוגיות, תהליכים, כלים ומיומנויות אישיות בתחום הנדסת מערכת המסייעים למנהל הפרויקט לתכנן וליישם הנדסת מערכות יעילה, תוך תשומת לב מיוחדת להתאמת השיטות והכלים למבנה ארגוני ולאופי המוצר הספציפיים של החברה.


פתרונות הוליסטיים לאתגרים הנדסיים
בשלב הראשון אנו מתמקדים בהגדרת האסטרטגיה של הנדסת מערכות, ומסייע להטמיע הנדסת מערכות בארגון גם לפתרון בעיות "בוערות" וגם באופן הוליסטי לטווח הארוך. בהמשך עובדים לזיהוי המלצות לפעולה בתחומי הארגון, התהליכים והנהלים בתהליך פיתוח המוצר בפרויקט / חברה על מנת להשיג את היעדים שהוגדרו. לבסוף, בהתבסס על כך, אנו עובדים לפיתוח מפת דרכים ותוכנית עבודה ליישום אמצעים.

ליווי של פעילויות הנדסת מערכות קריטית במהלך הפרויקט

אני מייעץ ומלווה את הפעילויות הקריטיות של הנדסת מערכת בפרויקט, החל מהגדרת הדרישות (requirements elicitation) ופיתוח ארכיטקטורה וכלה באינטגרציה ואימות ותיקוף (V&V) של המערכת.
אני מסייע להעריך ולתכנן את כל השלבים במחזור החיים של פרויקט הפיתוח, כדי להבטיח ביצוע מקצועי והצלחה מרבית. לדוגמה – התמיכה שלי בתכנון וביצוע של אינטגרציה מערכתית מסייעת להפחית את זמן הסיכון והפיתוח תוך הגברת האמינות והביצועים הקריטיים למשימה. תכנון נכון של הנדסת מערכות מייעל את תהליכי הנדסת מערכות בהן נעשה שימוש ומבטיח התאמה אופטימלית לפרויקט.

הדרכה וחניכה מעשית ביישום שיטות וכלים של הנדסת מערכות

יחד עם הלקוח אני מסייע בפיתוח "ארגז כלים" למתודולוגיית הנדסת מערכות, ובהתאם לצרכיו מסייע  בהכשרת עובדים באמצעות הדרכה, אימון וחניכה, בגישה אשר משלבת הדרכה תיאורטית עם חניכת המשך מעשית.