החלוץ 15, רחובות

כתובת

050-4029163

טלפון

[email protected]

אימייל

מתודולוגיות לפעמים משתלמת

שתף את המאמר

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

עובד על ניתוח ביצועים של מערכת לליטוש אופטי של מחברים לסיבים אופטיים. מערכת מתקדמת המיועדת לסביבת ייצור מסוגלת ללטש כמה עשרות קונקטורים בפעולה אחת. הניסוי שאני עובד עליו נועד לגלות את חלון העבודה של המכונה כששני הפרמטרים העיקריים הם כוח הלחוצה של ראשי הסיב אל משטח הליטוש מול מהירות הליטוש כאשר התנועה היא אופקית ומבצעת מסלול של שמינייה.

ניסוי מאוד יקר גם בחומר וגם בזמן. הכנתי מטריצה לא צפופה מידי של שש רמות מהיריות על חמש רמות כוח לחיצה. בכל ניסוי מקליטים הרבה פרמטרים של המערכת כך שיהיה ניתן ללמוד לא רק ברמה של Go/NoGo אלא גם לנסות להבין את מנגנון הכשל ובהמשך אולי ניסיון להרחיב עוד את מעטפת הביצועים.

בשלב מסוים מתקבלת תמונה די צפויה של גבולות המערכת היכן שהו די במרכז המטריצה. מנהל הפרויקט לוחץ  לסיים כאן כי המידע מספיק, אין טעם להמשיך ולשרוף קונקטורים רק בכדי לראות ששילוב של יותר כוח ויותר מהירות גם מוביל לכישלון.

אני מתעקש ותוען שאני רוצה עוד כמה נקודות באזור HighV-HighF ולו רק בכדי ללמוד על אופייני הכשל. המנהל לא אוהב את זה – חבל על הזמן שלך במעבדה, כל ניסוי הוא לפחות חצי שעה, עדיף שתשב ותעבוד כבר על הדו"ח. התוצאות מספיק טובות. אני מתעקש על עוד שלושה ניסויים כי ראיתי שהמערכת פחות רגישה למהירות מאשר לכוח. אני עקשן ומקבל את שלי.

להפתעתי ובהמשך להפתעת כולם, מתוך שלושה ניסויים באזור ה-HighV-HighF – בשניים המערכת לא נכשלת והתוצאות של הליטוש נראות ממש טובות ובזמן מאוד קצר. אלו חדשות מרעישות ואני מקבל את האישור לזלוג למשמרת שנייה במעבדה ולהשלים את כל מטריצת הניסויים.

למוחרת  אני יושב עם גאון הבקרה שלנו שעושה את עצמו לגמרי לא מופתע מהתוצאות – "שמע, ברור שיש לנו כאן קוטב במערכת הבקרה ואתה הצלחת לעקוף אותו." תוצאה סופית – חלון עבודה הרבה יותר רחב ממה שהיינו מסתפקים בו, אם לא הייתי מתעקש להיצמד למתודולוגיית הניסוי שנקבעה מראש. לפעמים להיות מתודולוגי יותר מועיל מלהיות יעיל…

מאמרים נוספים

zeev

מתודולוגיות לפעמים משתלמת

עובד על ניתוח ביצועים של מערכת לליטוש אופטי של מחברים לסיבים אופטיים. מערכת מתקדמת המיועדת לסביבת ייצור מסוגלת ללטש כמה עשרות קונקטורים בפעולה אחת. הניסוי

zeev

לחשוב מערכת

"עזוב הכול וסע מייד למפעל הייצור, גרגורי ודימה תקועים שם יומיים עם בעיות כיול הגלילים, וכבר שלוש מכונות תקועות על פס הייצור ולא מצליחים לשחרר

דילוג לתוכן